Kapitał z firmy ubezpieczeniowej

Każdy z nas widział w telewizji lub bezpośrednio obserwował skutki wypadków drogowych, śmierci osoby utrzymującej rodzinę, skutki huraganu lub pożaru, powodzi, zalania itp. W takich sytuacjach potrzebny jest kapitał aby odtworzyć zniszczone mienie i przywrócić sytuację do stanu poprzedniego.

Można oszczędzać pieniądze i tworzyć rezerwę finansową na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń lub taki kapitał pozyskać z banku w postaci kredytu. W takim przypadku bank sprawdza zdolność kredytową i oczekuje zabezpieczenia na wypadek niewypłacalności kredytobiorcy. Oczywiście taki kapitał należy zwrócić co wiąże się niejednokrotnie z latami wyrzeczeń.

Innym rozwiązaniem zabezpieczenia naszego dorobku życiowego jest kapitał pochodzący z ubezpieczenia. Kapitał z ubezpieczenia jest najtańszym dostępnym kapitałem na rynku Koszt uzyskania kształtuje się na poziomie ok. 0,1% do ok. 4 % w skali roku w zależności od rodzaju ubezpieczenia.

W przypadku śmierci osoby „dostarczającej” pieniądze na utrzymanie rodziny nie jesteśmy w stanie całkowicie „naprawić” zaistniałej sytuacji , ale skutki finansowe poprzez utratę dochodu mogą być zniwelowane poprzez pieniądze pochodzące z ubezpieczenie na życie. Wówczas cele rodziny jakie miały być spełnione w postaci spłaty kredytu , utrzymania poziomu życia ,wykształcenia dzieci będą zrealizowane.

Problem polega na tym ,że należy to „załatwić” przed zdarzeniem.

Osoba ubezpieczona płaci niejako „odsetki” od kapitału zabezpieczonego przez ubezpieczyciela.

W przypadku zdarzenia ubezpieczeniowego wypłacone pieniądze przez towarzystwo ubezpieczeń pozwalają na przywrócenie sytuacji materialnej i finansowej z przed zdarzenia.

Poznaj ubezpieczenie, którego potrzebujesz

Jeśli szukasz odpowiedniego ubezpieczenia, chcesz poznać jego cenę, dostępność oraz czas realizacji – wypełnij prosimy poniższy formularz lub zadzwoń teraz.

Zadzwoń! tel. 61 824 11 62

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

[mailpoetsignup mailpoetsignup-589 mailpoet_list_1 default:on "Proszę o przesyłanie optymalnych rozwiązań w ubezpieczeniach"]

Komentarze są zamknięte.