Ostatni dzwonek na obniżenie podatku dzięki IKZE

Ostatni dzwonek na obniżenie podatku dzięki IKZE

Jak wynika z prognoz ekspertów, do 2050 r. przeciętny poziom emerytury może wynieść 37% ostatniej otrzymanej pensji. O gromadzeniu odpowiedniego kapitału na przyszłość warto pomyśleć już teraz. A przy okazji wykorzystać zachęty podatkowe, przede wszystkim co roku odpisywać ulgę w PIT za wpłatę na IKZE.

Liczba indywidualnych kont zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) założonych w I połowie 2020 r. sięgnęła 16 482 podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

IKZE jest dobrowolnym i dodatkowym sposobem oszczędzania na emeryturę, który pozwala odliczyć zainwestowane kwoty od dochodu będącego podstawą opodatkowania PIT.

Korzyściami z wyboru IKZE są:
– ulga podatkowa – możliwość obniżenia podatku za 2020 r. nawet o 2007 zł, w przypadku skorzystania z tegorocznego limitu wpłat;
– dowolność w wysokości wpłat – możliwość decyzji o tym jak długo i z jaką częstotliwością wpłacane będą składki (minimalna składka roczna to 660 zł, natomiast maksymalna to 6672,77 zł)

Zapraszamy do kontaktu w sprawie produktu IKE oraz IKZE oferowanej przez towarzystwo Aviva: 602 790 530 lub biuro@ubezpieczenialukaszczyk.pl