WAKACJE 2021. JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED ZACHOROWANIEM NA COVID-19?

WAKACJE 2021. JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED ZACHOROWANIEM NA COVID-19?

Lato tuż za rogiem, a obostrzenia coraz luźniejsze. Wyjeżdżając na urlop warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed skutkami koronawirusa.
Jakie towarzystwa posiadają ofertę za odszkodowanie za czas kwarananny czy rekompensatę za odwołany przez wirusa wyjazd?

Ubezpieczenia turystyczne już od pewnego czasu rozszerzyły ochronę ubezpieczonych o COVID-19. Oznacza to pokrycie kosztów leczenia, zwrot kosztów transportu oraz testów.

Towarzystwo Generali wprowadziło w zakres ubezpieczenia zagranicznego „pobyt na kwarantannie lub w izolatorium” tzn. jeśli służby medyczne danego Państwa zalecają izolacje towarzystwo pokryje koszty związane z przedłużonym pobytem za granicą. Warto również dodać, że na korzyść klienta w tym towarzystwie został rozszerzony obszar terytorialny w podróży krajowej. Ochrona obejmuje teren Polski oraz do 50 km od granicy na terenie Państw sąsiadujących.

Warta natomiast również w podstawowym zakresie posiada zachorowanie w związku z koronawirusem. Pomoc medyczna będzie udzielana do sumy kosztów leczenia przyjętej na polisie (maksymalna możliwa suma to 1 mln zł).

W przypadku zachorowania za granicą Warta pokryje koszty transportu do Polski, lecz tylko jeśli stan zdrowia chorego na to pozwala i nie naraża innych pasażerów. W zakres świadczenia wchodzi również koszt noclegu do 3 dób w sytuacji gdy organizacja noclegu jest potrzebna w oczekiwaniu na transport.

Warto podkreślić, że towarzystwa nie pokrywają kosztów zwrotu niewykorzystanych biletów / odwołanej podróży w związku z zachorowaniem na COVID-19. W sytuacji zachorowania przed wyjazdem oraz nieskorzystania z podróży należy poinformować agenta i przekazać informacje, że wyjazd jest odwołany w celu anulowania polisy i zwrotu składki za ubezpieczenie.