AXA

Axa

AXA jest światowym liderem w ubezpieczeniach i zarządzaniu aktywami. W Polsce AXA jest obecna od 2006 roku. Jest uniwersalnym ubezpieczycielem z pełną ofertą ubezpieczeń majątkowych, a także ubezpieczeń na życie, z których korzysta ponad 3 mln klientów, w tym firmy oraz międzynarodowe korporacje. AXA jest 8. ubezpieczycielem w Polsce z 4% udziałem rynkowym na koniec 2015 roku. AXA w Polsce jest wyłącznym partnerem mBanku w oferowaniu ubezpieczeń ochronnych na życie i majątkowych.

AXA TUiR S.A. i AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. funkcjonują w segmencie ubezpieczeń majątkowych. Ubezpieczenia majątkowe obejmują majątek osobisty lub firmowy (np. samochód, mieszkanie, bagaż w podróży, mienie firmy, transport) oraz odpowiedzialność cywilną (osobistą lub zawodową), a także ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (np. w podróży, w domu, w pracy, w szkole, na ulicy). Częścią tych ubezpieczeń są usługi assistance, które realizowane są we współpracy z AXA Assistance.

AXA Ubezpieczenia TUiR to od 1 grudnia 2015 roku nowa nazwa BRE Ubezpieczenia TUiR, którego 100% akcji AXA przejęła od mBanku w 2015 roku. 30 września 2016 roku AXA Ubezpieczenia TUiR przejęła kolejną firmę ubezpieczeniową, Liberty Ubezpieczenia. AXA połączy wszystkie towarzystwa majątkowe działające w Polsce w jedną spółkę pod szyldem AXA Ubezpieczenia TUiR. 31 października 2016 włączona do niej została firma Avanssur S.A. działająca pod marką AXA Direct. Ostatnim krokiem będzie połączenie z AXA TUiR, co ma nastąpić do końca 2017 roku.

Jesteśmy w tym segmencie 6. ubezpieczycielem z 4,8% udziałem rynkowym po II kwartale 2016 roku. Jako Grupa AXA jesteśmy 8. ubezpieczycielem w Polsce. Obsługujemy ponad 3 miliony klientów.

Komentarze są zamknięte.